جزئیات حساب کاربری خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

آزمون PTE

دوره آمادگی آزمون PTE: Pearson Test of English برای افرادی در نظر گرفته شده است که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند.

آزمون PTE (Pearson Test of English)دارای دو فرمت آکادمیک و جنرال است اما نوع آکادمیکِ آن به سرعت در حال فراگیر شدن است و افرادی که قصد مهاجرت خصوصاً به کشور استرالیا را دارند میتوانند آن را به عنوان گزینه ی مناسبی به جای آزمون IELTS در نظر بگیرند.

در حال حاضر اداره مهاجرت استرالیا نمره ی ۶۵ در آزمون PTE را معادلی برای نمره ی ۷ IELTS جنرال برای افرادیکه قصد مهاجرت به این کشور را دارند در نظر گرفته است.

این آزمون همانند آزمون IELTS و آزمون TOEFL ، آزمونی چهار مهارتی است و به صورت کاملا آنلاین برگزارمی شود. برای آماده کردن خود جهت شرکت در این آزمون با مدرسین برجسته ی دیاکو همراه شوید.

PTE آکادمیک (Academic)

این فرمت از آزمون برای ورود به دانشگاههای درجه یک بریتانیا و آمریکا مورد قبول می باشد. نتیجه این آزمون طی 5 روز کاری از تاریخ امتحان مشخص می شود.  زمان این آزمون در مجموع 3 ساعت می باشد که در چهار قسمت زیر تقسیم می گردد:

 • Speaking and writing:77-93 Min

 • Reading :32-41 Min

 • Break :10 Min (Optional)

 • Listening:45-57 Min

در حال حاضر این آزمون در ایران برگزار نمی شود و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به کشور های همسایه از جمله آذربایجان (باکو)، ترکیه، عراق و یا امارات سفر کنید و امتحان دهید. هزینه این آزمون در کشورهای مختلف متغیر است به گونه ایکه در امارات 935 درهم، در باکو مبلغ ۱۷۰دلار، در ترکیه مبلغ ۵۳۵ لیر و در عراق نیز مبلغ ۲۱۰ دلار میباشد.

برای واریز هزینه ثبت نام در آزمون PTE از دو راه امکان پذیر میباشد:

 • دارای Master Card یا Visa Card فعال باشید

 • و یا  از وب سایت های کمکی برای پرداخت استفاده نمایید.

برای ثبت نام در آزمون PTE میبایست به وب سایت این آزمون به نشانی pearsonpte.com مراجعه نمایید. در وب سایت PTE به بخش TEST center مراجعه نمایید.

برخی نکات پیرامون ثبت نام شامل موارد زیر میباشد:

 • اطلاعات خود را به دقت وارد سایت کنید.

 • تمامی اطلاعات مندرج در سایت طبق گذرنامه تان باشد.

 • تمامی موارد خواسته شده در فرم های مربوطه را به دقت پر نمایید.

 • بعد از انتخاب محل آزمون به تاریخ های موجود برای آزمون دقت نمایید.

 • اگر کارت بین المللی ندارید میتوانید از وب سایت های واسطه استفاده نمایید.

 • با تکمیل فرآیند خرید، ثبت نام شما انجام گرفته و به آدرس ایمیلی که داده اید اطلاعاتِ روز، ساعت و مکان آزمون برای شما ایمیل می گردد.

PTE در آکادمی دیاکو

شما زبان آموز محترم می توانید برای شرکت در آزمون تعیین سطح جهت شرکت در دوره های PTE از طریق همین وب سایت (بخش تعیین سطح) اقدام نمایند.

زبان آموزانیکه پیشتر آزمون IELTS داده و نمره بالای 6.5 در هر مهارت را کسب کرده اند و یا در آزمون تعیین سطحِ دیاکو در سطح Upper-Intermediate قبول شده اند می توانند در دوره اصلی PTE شرکت نمایند.

زبان آموزان پایین تر از سطح مذکور میبایست در دو دوره Pre-PTE به عنوان دوره های پیش نیاز شرکت نمایند.

دوره های Pre-PTE و PTE هم بصورت گروهی و هم بصورت خصوصی ارائه می گردند.

هر دوره در دیاکو شامل ۱۵ جلسه درسی معادل ۲۲ ساعت آموزش میباشد که در این دوره ها متریال اختصاصی دیاکو همراه با کتابهای کمک آموزشی به شرکت کنندگان ارائه می گردد.

Pre-PTE 1 شامل ۱۵ جلسه، Pre-PTE 2 شامل ۱۵ جلسه  و دوره PTE شامل ۱۵ جلسه میباشد. کلاسهای گروهی بصورت دو روز در هفته ارائه می گردد.

محوریت اصلی کلاسها مطالب و جزواتی خواهد بود که حین تدریس به صورت انحصاری در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. تکالیف و تمرینهای ضروری به زبان آموز محول می شود تا خارج از زمان کلاس در منزل انجام دهد و روند رو به رشد هر زبان آموز توسط مدرسین مربوطه کنترل می شود.

برگزاری آزمونهای آزمایشی در فضایی کاملا شبیه سازی شده از سرویسهای متمایز دیاکو به شرکت کنندگان می باشد. تحلیل کارنامه ی آزمون آزمایشی و ارائه توصیه های کلیدی توسط سوپروایزر بخش به هر فرد صورت می گیرد.

برای ثبت نام در آزمون آزمایشی نگران نباشید! در دیاکو این کار را برای شما انجام می دهیم.

DIAKO

ساختار آزمون PTE

Test Time Spoken Test

PTE General

Test Time
Written Test

CEF

Communication Level

5 Min s

1hr 15

A1

A1

Foundation

5 min s

1hr 35

A2

A2

Elementary

7 min s

1hr 35

A3

B1

Intermediate

7min s

2hr

A4

B2

Upper inter mediate

8 min s

2hr 35

A5

C1

advanced

8 min s

2hr 55

A6

C2

Proficient

 در جنرال PTE تمرکز بر ارزیابی توانایی در بر قراری  ارتباط به زبان انگلیسی است.

بالا