جزئیات حساب کاربری خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

آزمون PTE

دوره آمادگی آزمون PTE: Pearson Test of English برای افرادی در نظر گرفته شده است که تمایل دارند برای مهاجرت به خارج از کشور اقدام کنند. این آزمون مانند آیلتس دارای دو نوع مختلف General و Academic است اما بر خلاف آیلتس، به شکل آنلاین برگزار می شود.

PTE آکادمیک (Academic)

این فرمت از آزمون برای ورود به دانشگاههای درجه یک بریتانیا و آمریکا مورد قبول می باشد. نتیجه این آزمون طی 5 روز کاری از تاریخ امتحان مشخص می شود.  زمان این آزمون در مجموع 3 ساعت می باشد که در چهار قسمت زیر تقسیم می گردد:

  • Speaking and writing:77-93 Min
  • Reading :32-41 Min
  • Break :10 Min (Optional)
  • Listening:45-57 Min

در حال حاضر این آزمون در ایران برگزار نمی شود و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به کشور امارات سفر کنید و در 2 مرکز آزمون در دبی و ابوظبی PTE Academic  را امتحان دهید. هزینه این آزمون در امارات 935 درهم می باشد .

PTE جنرال (General)

این آزمون از دو بخش تشکیل شده است : یک بخش نگارش و دیگری بخش صحبت کردن می باشد. بخش نگارش مهارتهای شما را در  زمینه های  Listening, Reading Comprehension, Writing می سنجد.
کلیه قسمت های آین آزمون توسط نرم افزار پیشرفته مارکینگ بصورت کامپیوتری تصحیح می شود.
مدارک PTE General دارای اعتبار زمانی نمی باشد و هیچگاه منقضی نخواهند شد.

PTE در آکادمی دیاکو

پس از تعیین سطح و مشاوره، بسته به اینکه نیازهای زبان آموز چه باشد، محتوای این دوره تنظیم شده و در صورت لزوم از کتابهای PTE Academic و PTE Practice Tests استفاده میگردد. محوریت اصلی کلاسها مطالب و جزواتی خواهد بود که حین تدریس به صورت انحصاری برای هر زبان آموز تهیه میشود. تکالیف و تمرینهای ضروری به زبان آموز محول می شود تا خارج از زمان کلاس در منزل انجام دهد و روند رو به رشد هر زبان آموز توسط مدرس مربوطه چک می شود.

آزمونهای آزمایشی در مقاطع مورد نظر برگزار شده و نتایج آنها مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. پس از اطمینان از اینکه زبان آموز آمادگی کامل برای شرکت در آزمون اصلی را دارد به ایشان توصیه شرکت در آزمون داده می شود.

لازم به ذکر است که آکادمی زبان دیاکو با خرید تستهای انحصاری PTE از استرالیا، تنها مرکز برگزاری آزمونهای شبیه سازی شده  (PTE Mock Test) در ایران میباشد.

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان در اینجا یک نمونه از تست PTE را قرار داده ایم. لطفاً آن را دانلود کنید.

DIAKO

ساختار آزمون PTE

Test Time Spoken Test

PTE General

Test Time
Written Test

CEF

Communication Level

5 Min s

1hr 15

A1

A1

Foundation

5 min s

1hr 35

A2

A2

Elementary

7 min s

1hr 35

A3

B1

Intermediate

7min s

2hr

A4

B2

Upper inter mediate

8 min s

2hr 35

A5

C1

advanced

8 min s

2hr 55

A6

C2

Proficient

 در جنرال PTE تمرکز بر ارزیابی توانایی در بر قراری  ارتباط به زبان انگلیسی است.

بالا