آموزش آنلاین زبان انگلیسی در خانه با پیژامه!

این روزها تب و تاب شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های مجازی به دلیل شیوع ویروس کرونا بالا گرفته و مردم برای حفظ سلامت خود و دیگران ترجیح میدهند تا جای ممکن از امکانات مجازی برای انجام کارهای خود استفاده کنند. آموزش و یادگیری نیز از این امر مستثنی نبوده و آموزش آنلاین زبان انگلیسی بیش از هر زمان دیگری رونق گرفته‌است. البته چندان هم بد نیست. با پیژامه بر کاناپه راحت خود تکیه زنید و همزمان در کلاس حاضر باشید! چه چیزی بهتر از این!
آموزش آنلاین زبان انگلیسی در خانه با پیژامه!

اما در این میان، سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که آموزش آنلاین چیست و چه مزایایی دارد؟ اساساً چرا آموزش مجازی؟ از چه نرم افزارهایی برای آموزش مجازی استفاده کنیم؟ اگر می‌خواهید پاسخ این سوالات را پیدا کنید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.


آموزش مجازی چیست؟


 با ظهور تکنولوژی‌های جدید، روش‌ها و سناریوهای تازه‌ای برای آموزش در قالب آموزش مجازی یا آنلاین به وجود آمد. طبق تعریف، آموزش مجازی روشی آموزشی است که مدرس در یک محیط مجازی اقدام به تدریس مهارت خاصی به افراد یادگیرنده می‌کند. بنابراین، مدرسین و دانشجویان برای برقراری ارتباط چهره به چهره می بایست از نرم افزارهایی در این زمینه استفاده کنند تا بتوانند در بستر فضای مجازی قرار گیرند. در ادامه به معرفی چند نرم افزار کاربردی و قدرتمند در این زمینه می‌پردازیم.  


چرا آموزش مجازی؟


این روزها باتوجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط قرنطینه در کشور، بسیاری از کسب و کارها و مراکز آموزشی تعطیل هستند، اما آیا باید از فعالیت دست کشید! به طور حتم، فضای مجازی می‌تواند بهترین انتخاب برای این روزهای کرونایی ما باشد. پس یادگیری خود را متوقف نکنید و از بستر موجود برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی استفاده کنید.
در همین راستا بهتر است برای تکمیل پاسخ به این سوال، نگاهی به نقاط مثبت این نوع آموزش بیندازیم.


آموزش مجازی چه مزیت‌هایی دارد؟


راحت و در دسترس: یکی از مزیت‌های اصلی دوره‌های مجازی در دسترس بودن آن است. برای شرکت در این کلاس‌ها کافیست تنها به یک رایانه، تبلت و یا حتی تلفن هوشمند خود متصل شوید. بنابراین، اصلاً مهم نیست در کجای این کره خاکی زندگی می‌کنید. تنها کافیست اراده کنید! در این صورت می توانید در حالیکه پیژامه‌ای راحت به پا دارید، در دوره‌ای در آن سر کره زمین حضور داشته باشید!

 

XfJhzv-1586439401.jpg


عدالت آموزشی: دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی بستری در جهت تحقق عدالت آموزشی است. افراد بسیاری هستند که به دلیل جبر جغرافیایی امکان حضور در کلاس‌ها و دوره‌های موردعلاقه خود را ندارند؛ اما خوشبختانه با وجود فضای مجازی افراد می‌توانند فارغ از منطقه جغرافیایی خود از محضر برترین اساتید در حوزه موردعلاقه‌شان بهره‌مند شوند.


مقرون به صرفه: اگر کمی دودوتا چهارتا کنید، به راحتی خواهید فهمید که هزینه‌های مربوط به راه اندازی و مدیریت یک کلاس انلاین مقرون به صرفه‌تر از کلاس‌های حضوری است. به این ترتیب، شما با پرداخت هزینه‌ای کمتر می‌توانید همان مطلب را یاد بگیرید. بعلاوه شما با این روش، نیازی ندارید تا هزینه‌ای بابت رفت و امد خود نیز پرداخت کنید.


موثر: بررسی‌ها نشان می‌دهد مطالب آموزشی که از طریق کلاس‌های مجازی یا آنلاین ارائه می شود، موثر هستند. در واقع ارائه دروس به این روش، این امکان را به دانشجو می‌دهد تا کنترل بیشتری نسبت به محتوای ارائه‌شده داشته باشد. به عبارتی، با دسترسی بیشتر می‌تواند به طور کامل کنترل یادگیری خود را به دست گیرد و میزان موفقیت خود را افزایش دهد.


مختصر و مفید: یکی از مشخصه‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی، موجز و مختصر بودن آن است. ماژول‌های کوتاه آموزش‌های مجازی این فرصت را به مخاطب می دهد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به لُب مطلب برسد. بنابراین، آموزش آنلاین به دلیل داشتن ماژول‌های کوتاه می‌تواند در صورت لزوم بارها و بارها تکرار شده و  یک تجربه یادگیری موثر ایجاد کند.


از کدام نرم افزارها برای آموزش در کلاس‌های آنلاین استفاده کنیم؟

 

Zoom

این نرم افزار یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای برگزاری کلاس‌های آنلاین، وبینار و جلسات آنلاین است.
از جمله مزیت‌های این نرم افزار این است که با تمامی سیستم عامل‌ها سازگار است و شما مشکلی در این زمینه نخواهید داشت. شما با استفاده از این نرم افزار می‌توانید برای ساعت‌های طولانی کارگاه یا وبینار آنلاین خود را با کیفیت صدا و تصویر بالا ادامه دهید، بدون اینکه نگران افت کیفیت باشید.
نکته جالب در مورد نرم افزار زوم این است که هر فردی که لینک جلسه آنلاین شما را داشته باشد، ابتدا باید در اتاق انتظار منتظر بماند تا شما به عنوان مدیر، حضور او را برای ورود به جلسه تایید کنید. بنابراین، هر کسی نمی‌تواند با داشتن لینک جلسه یا کلاس، به آن وارد شود.
چنانچه در حین جلسه یا کلاس، سوالی برای افراد حاضر پیش آید، این امکان وجود دارد که مانند فضای واقعی دست بلند کرده و در صحبت مشارکت داشته باشند.
در آخر، می‌توانید جلسه آنلاین را ذخیره و برای دوستان خود به اشتراک گذارید و یا حتی آن را برای خود آرشیو کنید.
لازم به ذکر است استفاده از این نرم‌افزار برای یک جلسه ۴۰ دقیقه‌ای با حضور ۱۰۰ نفر رایگان است. اما اگر می‌خواهید از قابلیت‌های بیشتری در این نرم‌افزار استفاده کنید، باید هزینه آن را نیز بپردازید.

 

auPyGa-1586439459.jpg


Adobe connect

نرم افزار adobe connect یک نرم‌افزار کنفرانسی تحت وب است که امکان تشکیل جلسات را به صورت آنلاین برای افراد فراهم می‌کند. این نرم‌افزار علاوه بر امکان اشتراک اطلاعات بر روی دسکتاپ، بر روی نسخه اندروید و ios نیز قابل اجراست.
اگر بخواهیم در مورد کاربرد این نرم افزار صحبت کنیم باید آن را به ۳ بخش عمده Adobe Connect Meetings، Adobe Connect Webinars و Adobe Connect Learning پارت‌بندی کنیم.


۱- Adobe Connect Meetings

این بخش مختص برگزاری جلسات و میتینگ‌هاست. امنیت بالا و پشتیبانی ۱۵۰ میکروفن از مزیت‌های این بخش است. در این نرم‌افزار شما قادرید جلسات کاری خود را به صورت صوتی و تصویری برگزار کرده و گزارش‌ها یا دستورالعمل‌ها را رد‌ و بدل کنید.
هم‌چنین، امکان رای‌گیری و ارائه نتایج آرا به صورت نمودار نیز برای کاربران فراهم شده‌است.


۲- Adobe Connect Webinars

این قسمت مربوط به برگزاری سمینار آنلاین یا همان وبینار است. از قابلیت های این بخش، امکان ارائه پاورپوینت در وبینار است و شما به راحتی می توانید مطالب خود را در قالب پاور پوینت به مخاطبان انتقال دهید. امکان پرسش و پاسخ و ارائه نظرات متنوع از دیگران امکانات این بخش می‌باشد.


۳- Adobe Connect Learning

همان طور که از نام این بخش پیداست، این قسمت مختص یادگیری و ارائه آموزش آنلاین است. هر چیزی که برای آموزش از راه دور بدان نیاز دارید، در این بخش گنجانده شده‌است. از اتصال به پاورپوینت و ورد تا امکان ارائه مطالب آموزشی با استفاده از دیگر نرم‌افزارهای شرکت  Adobe مثل فتوشاپ یا ایلاستریتور.
با عنایت به این نرم افزار، شما می‌توانید همانند یک کلاس درس واقعی، حضور و غیاب کنید، تکالیف را ارزیابی کرده و با دانشجویان خود پرسش و پاسخ داشته‌باشید.


Big blue button

 

نرم افزار big blue button یک نرم افزار متن باز است که به مخاطب این امکان را می‌دهد تا محتوای موردنظر خود را در قالب کلاس یا جلسه مجازی به متقاضیان ارائه دهد. با استفاده از این نرم افزار، هر آنچه در یک وبینار نیاز دارید، فراهم است.
اگر بخواهیم از قابلیت‌های نرم افزار big blue button بگوییم می‌توانیم به مواردی از قبیل امکان اشتراک و ارائه انواع فایل، اشتراک صدا و تصویر، ضبط جلسات، استفاده از تخته برای نوشتن مطالب، امکان بحث و تبادل نظر، امکان نظرسنجی و ... اشاره کنیم.

 

5sKDyL-1586439580.jpg


Skype

 

اپلیکیشن اسکایپ یکی از نرم افزارهای محبوب و کاربردی در بین کاربران است که به دلیل امکاناتی نظیر تماس صوتی و تصویری رایگان با کیفیتی بالا مورد توجه قرار گرفته است. اما شرکت مایکروسافت به همین جا بسنده نکرده و امکان چت گروهی تا سقف ۵۰ نفر را برای کاربران خود فراهم کرده تا افراد بتوانند در قالب جلسات چندنفره از طریق ارتباط تصویری با یکدیگر تعامل کنند. اسکایپ یکی از بهترین روش ها برای یادگیری و آموزش آنلاین زبان انگلیسی در خانه است.

 

g18MWr-1586439611.jpg


با توجه به اینکه این نرم افزار در مقایسه با سایر اپلیکیشن‌های برگزاری وبینار، در سطح عمومی‌تری قرار دارد، بدیهی است قابلیت‌های کمتری نسبت به آنها دارد. البته لازم به ذکر است این شرکت در نرم افزاری تحت عنوان Skype for Business  قابلیت‌های بیشتری جهت کنفرانس آنلاین ارائه داده است. اما با توجه به اینکه این نرم افزار یک برنامه درون سازمانی و درون شبکه ای است، چندان مناسب بحث ما نیست.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!